Przekaż nam to co Ci zalega w szafach i zyskaj lokalnie! bo #GorzówToMy

Oddając odzież do ogólnopolskich pojemników na odzież, oddajesz rzeczy nie mając realnie żadnego wpływu na to co się z nimi wydarzy. Przekazujesz ubrania w dobrej wierze, licząc, że trafią one do potrzebujących, niestety rzeczywistość „charytatywnych kontenerów na ciuchy” jest szarawa i nie tak oczywista jak może się wydawać… Poniżej tylko kilka wybranych publikacji jak działają niektóre firmy do których należą pojemniki i kogo w rzeczywistości wspierasz przekazując tekstylia:

W Polsce jest około 100 tysięcy pojemników na odzież, to dziesiątki ton tkanin dziennie które trzeba zwieść wielkimi tirami do potężnych sortowni kilku właścicieli.  Takie ilości ubrań, jakie znajdują się w tych masowych pojemnikach, wystarczyłyby, aby ubrać połowę Polski…  Dlatego jako #GorzówToMy jesteśmy zdecydowanie za tym, abyśmy my mieszkańcy Gorzowa, przekazywali zalegające nam zbytki, na rzecz lokalnych stowarzyszeń, takich które efektywnie działają w regionie. Wspierajmy siebie, bądźmy mądrzy, kierujmy się ekologią, rozsądkiem i ekonomią, to po prostu ma sens.

Zamiast wrzucać garderobę do pojemników „skądś tam” zadzwoń do nas czyli GorzówToMy, a my odbierzemy od Ciebie to co chcesz nam przekazać.

Numer telefonu do nas to: 504 991 007 – śmiało dzwoń, do 18:00 telefon jest aktywny, jak nie możemy odebrać, napisz sms, oddzwonimy i umówimy się odbiór. Możesz napisać do nas również na fb –  tu link do naszego profilu fb.

Dlaczego warto przekazać nam to co Ci zalega, a komuś może się przydać? Bo funkcjonujemy głównie na terenie Gorzowa i okolic, wspierając bezpośrednio nasze miasto i mieszkańców – tu nasze akcje.

Jaki mamy plan i po co to wszystko? Chcemy otworzyć na terenie Gorzowa, sklep z używanymi rzeczami które otrzymamy od Was. Ze sprzedaży tych rzeczy, chcemy nadal organizować ciekawe akcje społeczne dla Gorzowian: wyprzedaże garażowe (tu ostatnia nasza akcja), sprzątanie terenów zielonych, kina plenerowe, małe koncerty osiedlowe, czy spektakle teatralne w plenerze, czy warsztaty. Organizacja wydarzeń kosztuje i wymaga sporego zaangażowania wielu osób, dlatego potrzebujemy środków, aby kontynuować wspomniane przedsięwzięcia. Mamy energię i chęci, kierujemy się ekologią, rozsądkiem i nie lubimy marnotrawstwa, jesteśmy kreatywni i lubimy wyzwania, a co najważniejsze nie boimy się walczyć o to co ważne.

Co przyjmujemy i w jakiej formie?

Wszyscy mamy rzeczy które zalegają nam w szafach, są za małe, za duże, nie modne, te które nam się znudziły, nie są potrzebne, lub nam się nie podobają – takie własnie rzeczy można przekazać w nasze ręce :).

Zależy nam na wszystkich przedmiotach które są w dobrym, albo bardzo dobrym stanie, które są czyste i sprawne. Choć to rzeczy używane i oczywiste jest, że będą nosiły ślady użytkowania, to bardzo istotne jest to, aby nadawały się do ponownego użycia, lub sprzedaży w naszym markecie. Jak ocenić czy przedmiot nadaje się do użytku?  Sami oceńcie rzecz którą chcecie nam przekazać do sklepu, czy kupilibyście ją (nawet za małe pieniądze)  i czy naprawdę nadaje się do sprzedaży.

Co można nam przekazać:

 • ubrania
 • zabawki
 • meble
 • przybory szkolne
 • książki, płyty, kasety, gry
 • działający sprzęt rtv, agd, telewizory, działający sprzęt komputerowy i do gier
 • wyposażenie domostw
 • naczynia
 • instrumenty muzyczne
 • osprzęt do domów, oświetlenie
 • narzędzia budowlane, ogrodnicze, samochodowe
 • coś co masz, a zalega Ci (niepotrzebne prezenty, znaczki, klasery, wazony, puchary, figurki, donice i tysiące innych szpargałów).

Kontakt do nas tel. 504 991 007 – śmiało dzwoń, do 18:00 telefon jest aktywny, jak nie możemy odebrać, napisz sms, oddzwonimy i umówimy się odbiór. Możesz napisać do nas również na fb –  tu link do naszego profilu fb.

Ważne: Teraz, czyli na początku całej akcji zbiórki, przyjmujemy wyłącznie rzeczy które są w dobrym lub bardzo dobrym stanie, a które nie są Wam potrzebne. Przedmioty zepsute, podarte, połamane, brudne, zniszczone, nie będą przez nas odebrane (chyba, że będą one sprawne, ale są nieco „zakurzone”). W niedalekiej przyszłości, będziemy mogli zabierać również gadżety które wymagają renowacji, naprawienia, takie które potrzebują nieco uwagi w celu przywrócenia im blasku (damy o tym znać jak tylko uruchomimy warsztatownię).

Cały sklep, wraz z pułkami, ma zostać wyposażony i zaopatrzony dzięki temu co dostaniemy, nie chcemy nic kupować.

Jako społeczni działacze skupiamy się na naszym podwórku i od niego zaczynamy wdrażać szerzej przemyślany plan o którym zapewne usłyszycie czytając nasz blog.

Działamy, bo #GorzówToMy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *