Podsumowanie fantastycznej akcji „VI Sprzątanie Brzegów Warty od źródeł do ujścia”

Hej Drodzy Gorzowianie!  Jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi, bo wspólnie daliśmy radę i wykonaliśmy solidną pracę, bo #GorzówToMy

Wrzucamy krótkie podsumowanie fantastycznej akcji „VI Sprzątanie Brzegów Warty od źródeł do ujścia” zorganizowanej przez fundację Ratuj Ryby, którą w Gorzowie poprowadziło i koordynowało stowarzyszenie Gorzów To My. Wsparcie medialne i techniczne misji: Radio Vox, Radio Gorzów RMG  portal Gorzowianin, Rmf Maxxx, Firma Eneris, Inneko, wysypisko Chróścik, Sklep Metalplast Gorzów i wiele innych, za każdą udzieloną pomoc, pięknie dziękujemy!

W ciągu dwóch dni, sprzątnęliśmy kilka konkretnych odcinków Warty, co widać po ilości zebranych śmieci. Łącznie w Gorzowie zebraliśmy 4 tony przybrzeżnych nieczystości (3960kg)!

wysprzątany teren:

 

zebrane odpady:

 

Pięknie dziękujemy wszystkim za udział i taką liczną obecność, dziękujemy za wspólną akcję i dobrą energię jaka unosiła się podczas pracy terenowej. 

W misji czyszczenia brzegów rzeki wzięło udział od 250 do 300 osób, trudno oszacować dokładnie, bo akcja trwała dwa dni i przewinęło się wiele ekip i twarzy :). Rozdaliśmy ponad 250 par rękawic, a część osób przychodziła z własnymi. 

Cieszymy, że przychodziły rodzinki z dziećmi, osoby starsze, młodzi i starsi, niezwykle szeroki przekrój wiekowy.

 

Było wiele grup zorganizowanych:

Wody Polskie

Lubuski Urząd Wojewódzki

nauczyciele i uczniowie z 2LO Gorzów

fundacja WartonadWartą

harcerki z Leśnej Trójki

piłkarze i działacze Stilon Gorzów Prosupport

piłkarze ręczni Stali Gorzów

Sklep Wędkarski Planeta Wędkarza

ENERIS Ochrona Środowiska

Młodzi Demokraci Gorzów Wlkp.

Inneko Gorzów

]

 

Były osoby które wsparły nas nie tylko pracą, ale i jedzonkiem, czyli radne: Anna Kozak i Marta Bejnar-Bejnarowicz, dziękujemy! Był działacz społeczny wiceprezes stowarzyszenia Ludzie Dla Miasta Marcin Kazimierczak,  Prezeska Fundacji  Warto Być Równym nad Wartą Monika Drubkowska, dyrektor Zarządu Zlewni Wód Polskich w Gorzowie Wlkp. Anna Woćko i wicedyrektor Artur Radziński i wielu innych ludzi. 

Lokalne owoce ufundował nam Metalplast-Meblopol Gorzów Wielkopolski, kontenery, worki, narzędzia i środki do dezynfekcji zapewniła firma Eneris. Czarne worki dorzuciło Inneko. Śmieci bezpłatnie przyjęło wysypisko na Chróściku. Za wsparcie medialne dziękujemy wszystkim którzy nas wspierają. Wszystkim!

Razem czynnie działając możemy wiele zmienić. Potrzebne są konkretne działania odgórne, kontrole, kamery, patrole, być może proste rozwiązania typu kontener przy najbardziej newralgicznych punktach pomogą. Zbieranie śmieci w terenie pokazuje jak duży mamy z tym jako ludzie problem, powoduje też złość na tych którzy do tego bałaganu  doprowadzają.

Około 300 osób sprzątało Wartę, co obrazuje jak ważna jest dla nas mieszkańców czystość i tereny zielone. Czas na przebudzenie! #czasnazmiany Wszyscy ciężko pracujemy, ale nie możemy zapominać, że jesteśmy na Ziemi tylko na moment i za chwilę ulotnimy się. Żyjąc bez refleksji, żyjemy biernie, nie mamy sensownego celu oprócz gromadzenia gadżetów, wpatrywania się w ekran  czy upijania w weekend. Wstajemy rano i każdego dnia wykonujemy te same czynności, a lata mijają…

Życie jest piękne i czas sobie o tym przypomnieć, bo #GorzówToMy! Jeszcze wiele przed nami. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *