VI Sprzątanie Brzegów Warty od źródeł do ujścia 12 wrzesień 2020

„Już po raz 6 wraz z świadomymi ludźmi o wielkich sercach oraz  ponad 60 sztabami rozlokowanymi w całej Polsce zapraszamy na największe w Polsce „Sprzątanie Brzegów Warty od źródeł do ujścia” Ratuj Ryby

Liczymy, że tak jak w zeszłym roku, uda się wspólnie posprzątać Ją całą, na odcinku 800 km !!!
Bardzo liczymy na zgłoszenia wspaniałych ludzi, którzy w 2019 roku zebrali w sumie kilkadziesiąt (ok 50 ) ton śmieci !!!

Cel:
– oczyszczenie brzegów Warty z kilkudziesięciu ton śmieci
– połączenie wszystkich sprzątających organizacji w jedną całość, rzekę pozytywnej energii oraz zachęcenie kolejnych Sztabów
– pokazanie skali z jaką traktujemy środowisko
– danie przykładu innym
– kampania edukacyjna dot. niedopałków, odpadów
– wykonanie największej lekcji edukacyjnej w Polsce podczas czynu społecznego

Bardzo prosimy o potwierdzanie, zgłaszanie oraz przekazywanie informacji o akcji.  To dzięki Wam jest ona możliwa do realizacji na tak wielkim obszarze.
Pomoże to w dotarciu do zainteresowanych chętnych, usprawni organizację, koordynację, przygotowanie konkursów, kontakt oraz sprawozdanie z akcji.

Wszystkie informacje będą umieszczane na bieżąco na łamach tego wydarzenia. Tu. Jeśli jesteś nimi zainteresowany – kliknij ZAINTERESOWANY zainteresowany, jeśli będziesz brał udział – kliknij – WEZMĘ UDZIAŁ tu link do wydarzenia. To ważne dla tak dużej grupy uczestników, z którymi będziemy się wspólnie kontaktować.”

 

Kwestie organizacyjne spotkania w Gorzowie:

Gorzów 12 września 2020, sprzątanie zaczynamy od godziny 14:00 o 18:00 kończymy  (bez presji – przychodzisz na tyle ile Ci pasuje, na tyle ile chcesz, my będziemy na akcji we wspomnianych wcześniej godzinach).
Spotykamy się o 14:00 na ul. Fabrycznej 78 w Zatoczce (widocznej na zdjęciu poniżej)  kto nie będzie mógł być o 14 niech wpadnie później :).

Poniżej Miejsce zbiórki:

 

 

Detale techniczne:

Sprzątamy na terenie otwartym. Będzie kontener, będą rękawice, będą worki, będą środki dezynfekujące ręce.

Byliśmy w Sanepidzie dowiedzieć się, czy są jakieś dodatkowe wymagania w związku ze „stanem” który panuje i oprócz w/w atrybutów nie ma. Dostaliśmy również taką informację: „Dobrze jest mieć ze sobą maskę i dobrze jest również zachować dystans społeczny” – to, aby nie było zastrzeżeń, ani wątpliwości, informacja od Sanepidu.

Z przyjemnością informujemy, że do ekipy sprzątającej dołączy do nas zwarta i gotowa do działań brygada z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, ekipa Gorzowianina, Wody Polskie czy Stal Gorzów (z zawodnikami Stali dzień wcześniej posprzątamy inny odcinek Warty – będzie to teren od bulwarów, pod Mostem Lubuskim w kierunku działek).

Firmy: Eneris i Inneko wesprą nas workami, rękawicami i środkami czystości.

Kontenery wywiezie zawsze wspierająca nas firma Eneris, a firmy Inneko i Komunalnik zbiorą worki ze śmieciami po całej akcji,  całość śmieci wyląduje na wysypisku w Chruściku.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców którym zależy na tym, aby Gorzów był fajniejszym miejscem do życia, aby pomimo tych którzy o niego nie dbają, przeważali w nim Ci którym zależy, ci którzy nie boją się walczyć o świadomość i zmiany.

Kontakt do nas:

Gorzów To My – Facebook,

telefon do nas: 504 991 007 (Hania lub Marek)

Zaproszenie Radio Eska i jak wygląda brzeg Warty 

Zaproszenie Gorzowianin 

TVP – Gorzów 

RMF Maxx – ankieta dotycząca sprzątania

darmowe foto z unsplash: Matthew Feeney

Tekst:

Marek Rybka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *