Wyprzedaż Garażowa w Gorzowie połączona z Eko Edukacją i akcją charytatywną :) Było wspaniale!

Wyprzedaż garażowa za nami. W kilku słowach, było cudownie, tak jak to zaplanowaliśmy i chyba ktoś z góry czuwał nad nami, bo pogoda jak na wrzesień, była wymarzona na taką właśnie akcję. Poniżej krótki filmik nagrany przeze mnie na początku „garażówki”. Jeśli chodzi o frekwencję i stoiska wystawców, to było ich około 75 – 85 (sprzedających było więcej, bo niektóre ekipy sprzedawców składały się z całych rodzinek :). Osób które odwiedziły całe wydarzenie, nie liczyliśmy, spokojnie można jednak powiedzieć, że przez ponad 3 godziny cały czas był ruch w „interesie”, jedni przychodzili, inni kończyli udział. Jak na czas który teraz mamy, było optymalnie.

Zanim przejdę do opisu całego wydarzenia, kilka zdań o co nam w ogóle chodzi i co jest celem?

Jako Gorzów To My jesteśmy stowarzyszeniem, którego celem są działania proekologiczne, prospołeczne, pro ludzkie i na rzecz zwierząt.

Obraz jaki mamy:

To, że kupujemy za dużo, widać po tym ile wyrzucamy jedzenia, ale co z tym czego nie wyrzucamy i z roku na rok piętrzy się w naszych szafach? W praktycznie każdej piwnicy, garażu, czy pełnej szafie znajdują się strefy do których dostępu bronią tajni strażnicy z planety: „Przyda się”, „zostawię na później, „jak schudnę to założę”, „tyle za to zapłaciłem”, „Wystawię na…”, „wiesz ile to kosztowało”, „szkoda wyrzucić, w takim dobrym stanie”, „a, może jeszcze założę”… i tak dalej.  To podstępni przeciwnicy, bo zamieszkali z nami lata temu i nie chcą się wynieść, a co więcej dochodzą do nich kolejni, z roku na rok jest ich więcej i więcej. Co gorsza „super niezbędni” zaczynają okupować pozostałe strefy naszych domostw nawet kuchnię i toaletę.

Wietrzenie szaf i pozbycie się tego co nas obciąża, to wstęp do zmiany priorytetów w naszych głowach, a docelowo zmiana kierunku w życiu z „posiadać nadmiar” na „mam tyle ile mi trzeba, dlatego nie muszę pracować ponad siły, nie zapożyczam się na kolejne cuda i ułatwiacze, ale co ważniejsze, mam wokół siebie ludzi i jestem szczęśliwy”.

Raz na jakiś czas mobilizujemy się i robimy akcję „dosyć tego, koniec, muszę się tego pozbyć”. Energi zazwyczaj starcza nam na powierzchowne ogarnięcie, bo to jak skok na głęboką wodę, niestety emocje nie pozwalają nam pozbywać się klamotów, które kupiliśmy, przecież to ma wartość… Po wielkie akcji pozbywania się klamotów, za chwilę mamy to samo.

Co więcej:

Jemy za dużo, pracujemy ponad siły, aby kupować to co za chwilę trafi na śmietnik, lub będzie zalegało w naszych domostwach, jesteśmy tym zmęczeni i nie mamy energii, co widać powszechnie. Naszym celem jest, uświadamianie tego, że szczęście pochodzi z relacji z innymi ludźmi, z kreatywności która jest w naszych głowach. Posiadanie ogromnej ilości przedmiotów o które każdego dnia zamartwiamy się, którymi opiekujemy się, a które stały się naszymi kajdanami zabierającymi naszą radość z życia, to iluzja którą wbito nam w głowę.

Pragmatyzm, połączony z emocjonalnym minimalizmem  ( czyli kupujemy to co nam się naprawdę podoba, ale nie nadajemy temu procesowi jak zakupy sensu życia – lepiej mieć 2 kubki które naprawdę się lubi, niż 50 które są bo są).

My:

Nie mamy ambicji politycznych, nie chcemy zakładać partii, być ministrami, czy politykami, to nie nasze „bagienko”. My jesteśmy apolityczni i chcemy działać z każdym kto ma dobre intencje, by tworzyć kreatywnie, z ludźmi dla ludzi, dla nas. Tym właśnie się zajmujemy, bez hipokryzji i udawania, bez fasady i opowieści, działamy, bo nam się chce, bo #GorzówToMy!

Tu filmik podsumowujący wyprzedaż w TVP 3  

Pięknie dziękujemy za tak liczne przybycie na pierwszą osiedlową Wyprzedaż Garażową połączoną z eko edukacją w Gorzowie. Dziękujemy za pomoc wszystkim którzy pomogli tę akcję zorganizować i nagłośnić (pomogły prawie wszystkie gorzowskie i ogólnopolskie media: portal Gorzowianin, Radio RMG Gorzów, Radio Eska, Radio Vox, RMF Maxxx, TVN24, TVP3 Gazeta Lubuska, Nasze Miasto i wiele innych).

Dziękujemy za udział i pomoc ekip zajmującymi się szeroko pojętym tematem śmieci, czyli: Eneris, MG 6, Inneko i Komunanikowi.

Pokazaliśmy moc! Było kolorowo, dużo uśmiechów, ekscytacji i gwaru. O taką integrację na chodziło. Brawo Gorzowianie, działamy, bo #GorzówToMy! Poniżej kilka zdjęć z akcji: