Dzień Dziecka na stadionie Stali Gorzów i Najfajniejszy na Świecie Kiermasz używanych Zabawek!

Już 12 czerwca 2021 roku, czyli w sobotę w godzinach od 13:00 do 17:00 na Stadionie Stali Gorzów odbędzie się Najfajniejsza na Świecie Wyprzedaż  używanych Zabawek dla Dzieci zaaranżowana przez Dzieci. 

Kiermasz powiązany będzie z rodzinnym Dniem Dziecka i kreatywnym piknikiem ekologicznym. Całe wydarzenie przygotowują:

Klub Sportowy Stal Gorzów,

OSIR Gorzów 

Stowarzyszenie Gorzów To My

Partnerami i współorganizatorami wydarzenia są:

ENERIS Surowce S.A. / Gorzów Wielkpolski,

Związek Celowy Gmin MG-6 w Gorzowie Wlkp.,

ICT Poland Sp. z o. o. 

PHU Komunalnik Sp. z o.o.

Ziomkolandia 

Key Piano 

FORT Ochrona Gorzów Wielkopolski

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

Warta Gorzów

Catering:
Duet Catering Międzyrzecz
Bazylia i Groszek
Czyste Lody Tradycyjne

 

Jednym z głównych motywów akcji jest promowanie  szacunku do przyrody,  poprzez dbałość o to co posiadamy. Po co wyrzucać coś co działa, skoro można to odsprzedać?  Wymiana towarowa i sprzedaż tego co „kurzy się” w pokojach dzieci, pozwala przedłużyć “życie” sprawnym zabawkom, które to trafiając do nowych nabywców zapewne sprawią im wiele radości. Dziecko które zarobi kilka złotych ze sprzedaży własnych zabawek, będzie mogło zrekompensować sobie „stratę”, poprzez  zakup “czegoś nowego – używanego” na wyprzedaży. Oprócz istotnej roli “młodej przedsiębiorczości” która rozwija się w trakcie takich wydarzeń, stawiamy przede wszystkim na integrację dzieci w realnym środowisku.

Udział w takim wydarzeniu to urozmaicenie dnia codziennego, to przyjemnie spędzony czas i pragmatyczna edukacja dzieci, która ma realny wpływ na środowisko. Dlaczego?,  bo fizycznie zmniejsza ilość kupowanych przedmiotów, na rzecz intensywniejszego wykorzystywania  tego co już jest  w obiegu. Uczymy kupować jakościowe produkty, by po czasie móc je odsprzedać i odzyskać nieco z “inwestycji”, ograniczając fizycznie ilość odpadów. Proponujemy kierunek: “jakość, nad ilość”, aby dłużej utrzymywać w praktycznym użyciu wyprodukowane i wprowadzone na rynek produkty.

Oprócz powyższej idei, będzie to po prostu miłe spotkanie rodziców z dziećmi. Dla tych  milusińskich które nie chcą  brać udziału w Wyprzedaży, lub tych którzy zmęczą się handlowaniem :), mamy przygotowane liczne atrakcje: dmuchańce, tory przeszkód, pokazy artystyczne, ekologiczno-edukacyjne zabawy, konkursy i smaczny catering: wegetariańskie potrawy, lody, gofry, napoje, czy potrawy na ciepło z grila (katering jest płatny).

 

Nieco detali

Miejscem imprezy będzie murawa stadionu żużowlego Stali Gorzów. W czasie wyprzedaży równolegle trwał będzie festyn rodzinny połączony z piknikiem.   

Rodzice z dziećmi które chcą wziąć aktywny udział w wyprzedaży przychodzą z  tym co mają do sprzedania czyli zabawkami, pluszakami i innymi gadżetami, do tego koniecznie trzeba zabrać koce na których będzie można usiąść na murawie (każdy przygotowuje swoje stoisko handlowe samodzielnie – kocyki są najłatwiejszym sposobem). Nie ma możliwości sprzedaży zabawek przez samych dorosłych, nie ma również możliwości sprzedaży nowych rzeczy w celach komercyjnych. 

Na teren murawy Stadionu Stali będzie można wejść przez parking samochodowy (za kasami od ul. Śląskiej)  lub pieszo przez dużą bramę która znajduje się przy stadionowych kasach również od ul. Śląskiej. 

Nie ma możliwości wjazdu samochodem na murawę, nie ma również możliwości dowozu autem zabawek na sam stadion. Osoby zmotoryzowane mają możliwość zaparkowania aut na parkingu znajdującym się za kasami (kasy od ul. Śląskiej, wjazd na parking od ulicy Kwiatowej). 

Jak się przygotować: Zapakuj zabawki do plecaka, weź ze sobą kocyk, podjedź na  stadion autobusem, lub na parking stadionowy samochodem. Kiedy dotrzesz na stadion, spacerkiem dojdź na murawę wyznaczonym szlakiem :), wszystko będzie czytelnie oznakowane.

Rodziny które chcą wziąć udział w pikniku i festynie, przychodzą na imprezę  z pozytywnym  nastrojem i z kocykami (aby móc posiedzieć sobie na zielonej trawce i aby było piknikowo). . 

W  trakcie festynu, na torze żużlowym będzie dostępny płatny catering. 

Nawiązując do idei wydarzenia na stadionie będzie prowadzona sprzedaż outletowa sklepu Stali Gorzów, w której do nabycia w bardzo dobrych cenach będą klocki, koszulki, bluzy, czapeczki i wszelkie gadżety związane ze Stalą Gorzów. 

Stadion będzie podzielony na dwie strefy: Sprzedaż i Festyn, podział murawy będzie intuicyjny, ponieważ chcemy, aby było swobodnie i na luzie. 

 

Poniżej: Wybrane dmuchańce jakie będą dostępne całkowicie za darmo podczas imprezy dla dzieci które przybędą na festyn.

Pragmatyczna edukacja z zachowaniem szacunku do Ziemi, tego co posiadamy, a przy okazji przyjemnie, konstruktywnie i rodzinnie spędzony czas. Działamy, bo #GorzówToMy

Zapraszamy! Do zobaczenia 12 czerwca na Stadionie Stali Gorzów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *