#GorzówToMy czyli ekipa #NakręconyGorzów przekazuje rowerki potrzebującym dzieciom z Dębna

Wyobraźcie sobie, że są na tym świecie ludzie, którzy są na tyle bezduszni, że okradają bezbronne, wymagające szczególnej opieki i rehabilitacji, chore dzieci z domu dziecka. W maju jakiś drań ukradł właśnie tym dzieciom rowerki… Szkoda słów na takich ludzi. Mniejsza o złodzieja, skupmy się na dzieciach. My oczywiście reagujemy na taką krzywdę, dlatego w dniu wczorajszym wraz z delegacją z Zakładu Karnego z Gorzowa Wlkp i delegacją z firmy ENERIS Ochrona Środowiska, pojechaliśmy przekazać 5 rowerków (kolejny rowerek 6 dojedzie niebawem) dla w/w dzieci do Regionalna Placówka Opiekuńczo – Terapeutyczna w Dębnie
Zakład Karny, a w zasadzie jego pracownicy wykonali dodatkową misję. Pracownicy Zakładu zrobili zbiórkę pluszaków, zabawek, łóżeczek, ubranek i innych rzeczy które mogą posłużyć tym mocno pokrzywdzonym dzieciom.
Fajnie, że ludzie się mobilizują, zachęcamy do tego innych, nie dla zdjęć, nie dla sławy, polityki, czy poklasku, tak po prostu z serca. Są ludzie wokół nas którzy nie mieli tyle szczęścia w życiu co my, wyjątkowo to smutne kiedy dotyczy to dzieci.
 
Pamiętacie naszą wspólną akcję #NakręconyGorzów, która realizujemy wraz w firmą ENERIS Ochrona Środowiska i Zakładem Karnym w Gorzowie?
 
Kto nie pamięta szybko przypominamy: Zebraliśmy stare rowery od mieszkańców Gorzowa i okolic, firma Eneris stworzyła nam warsztat i bazę magazynowo – naprawczą, a osadzeni z zakładu karnego w GW zajęli się ich naprawą. Wszystko szło super do końca lutego, potem korona i prace stanęły… Minęło trochę czasu, od tego momentu, niestety osadzeni nadal nie mogą prowadzić prac naprawczych ze względu na epidemię, czy jak sobie ten paraliż nazwiemy.
Rowerki przekazane do ośrodka naprawiliśmy wspólnie. W remontach pomagają nam dzielni wolontariusze to Jacek Placek i Martyna :). Wielkie dzięki za każdą minutę waszego cennego czasu i za każdą pomoc. Wspiera nas również Bartek Zmarzlik fundując nieco części do naprawy rowerków.
Na spokojnie oczywiście działamy dalej na tyle ile to w tym chaosie możliwe.
Mamy około 20 rowerków gotowych do jazdy, ale o tym co dalej z nimi, powiemy za jakiś czas. Jest pewien plan, który może wypali, jak nie znajdzie się inny 🙂
 
Pytanie do Was – przydałby się jakieś części zamienne do niektórych rowerków, opony, dętki – jak ktoś ma ochotę ufundować, śmiało zapraszamy 🙂 Nie krępujcie się.
Mamy umowę gentlemeńską z firmą Eneris i Zakładem Karnym, zatem temat rowerów będzie kontynuowany przez kolejne miesiące 🙂
Kilka zdań o nas w Ziemi Międzyrzeckiej
Miłego dnia i pamiętajcie, że to jaki jest Gorzów, jaki panuje w nim klimat, zależy od nas samych, bo #GorzówToMy #GorzowToMy.
Marek Rybka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *