#NakręconyGorzów i inne akcje – czyli #GorzówToMy w ogólnopolskich mediach :)

#GorzowToMy

Pozytywne wibracje są nam potrzebne, można śmiało powiedzieć, że w dzisiejszym pędzącym życiu, są wręcz niezbędne. Motywują do działania, dają impuls dla szukających i pobudzają do refleksji.

Podrzucamy kilka linków i informacji o mediach, które, opowiadały, filmowały i pisały o nas, o Gorzowie, głównie w miłym kontekście, ekologicznym, prozdrowotnym i społecznym i rozwojowym

 

Fakty TVN 24 

TVN 24 Poznań 

TVP Gorzów 

Polsat główne wydanie Wydarzeń: 18:50 4 listopad 2019

Radio Vox/Eska, całość poniżej:

 

TVP Gorzów – druga informacja

Wyborcza 

SE 

Masz stary rower? Oddaj go innym

 

Radio Gorzów 

Gazeta Lubuska 

Gazeta Lubuska – sprzątanie

Nasze Miasto 

News Lubuski 

Gorzowianin 

Gorzowianin 2

SW. Gov.pl 

Echo Gorzowa 

Sozosfera 

Krystyna Sibińska 

 

Naszym celem jest mobilizowanie ludzi, do aktywności na rzecz własnego rozwoju, na rzecz poprawy jakości życia w naszych domach, osiedlach, ulicach, czy szeroko pojętej przestrzeni miejskiej.  W teorii wszyscy mamy ten sam cel, chcemy być szczęśliwi, aby dobrze nam się żyło, aby było czyściej, przyjemniej i serdeczniej.

Działamy z rożnych powodów, a zazwyczaj przyświeca nam kilka motywów.  Gorzów to nasze miasto i tylko razem możemy sprawić, aby żyło się w nim lepiej.
Nie ściągniemy do miasta wielkiego biznesu, wykształconych, przedsiębiorczych ludzi, bez poprawny stanu technicznego miasta, ale i co bardzo ważne mentalnego. Picie pod sklepami, czy cotygodniowe zalewanie się alkoholem to powszechność wielu mieszkańców… Pijemy głównie ze smutku, aby się zresetować, odciąć od stresu który przeżywamy każdego dnia. Nie cieszy nas to co mamy, bo ciągle się porównujemy do tych co mają więcej. Pogoń za króliczkiem się nie skończy, bo króliczek to iluzja oparta o wykreowane sztuczne potrzeby, które zostały nam wgrane przez media. Dlaczego rodziny się kłócą, rozmawiając o polityce? Dlaczego mając 10 par butów, chcemy mieć 11, 12, 13… Dlaczego nie ma czasu na rozmowę przy kawie, bez miesięcznego zapowiadania się? Jesteśmy zdania, że można wiele poprawić i zmienić, wykorzystując zasoby które już mamy.

Trzeba się ponownie nauczyć żyć w nowych dla nas wszystkich „digital czasach” i co najważniejsze, koniecznie trzeba choć trochę zrozumieć system w którym żyjemy.

Gorzów jako miasto w Polsce ma podobną pozycję do Radomia… jest, ale co z tego, kto o nim słyszał? Gorzów jest zielony, pagórkowaty i  ma wiele do zaoferowania, ale pozytywna wizja, czy deklaracja miłości do miasta z którego się pochodzi,  to o wiele za mało, aby zatrzymać lub skusić do przyjazdu i osiedlania się, młodych twórczych ludzi, do tego potrzebna jest mobilizacja nas wszystkich. Kiedy to zrozumiemy będziemy mieć realną szansę na rozwój i klimat o jakim marzymy.

Nie chodzi o jakiekolwiek przymuszanie do czynu społecznego, ale o przysłowiowe podniesienie papierka na chodniku, o powiedzenie sąsiadowi dzień dobry, czy zakupu u lokalnego przedsiębiorcy.

Mamy wiele pomysłów i planów jako #GorzowToMy. Do tej pory robiliśmy wykłady i spotkania w temacie uzależnień od urządzeń, o problemie z konsumpcjonizmem, kilkukrotnie organizowaliśmy sprzątanie w których udało zebrać się z terenów zielonych ponad 30 ton śmieci.  Nadal prowadzona jest zbiórka jedzenia i przyborów dla zwierząt. Od maja rozkręcamy akcję #NakręconyGorzów, która już odbiła się, jak na pozytywną społeczną akcję małej grupki ludzi, dość szerokim echem w mediach, nawet tych ogólnopolskich :), poniżej lista publikacji.

Mamy pewien pomysł na wiosnę 2020, rozmowy już trwają, jak wyjdzie i dopniemy swego, na pewno o wszystkim damy znać, a na ten moment cicho sza :). Możemy tylko zdradzić, że takiej akcji w Gorzowie jeszcze nie było.

Żadna akcja nie miałaby miejsca, gdyby nie pomoc i zaangażowanie Was, mieszkańców, ludzi pozytywnie nastawionych.

To jak daleko rozwiniemy się razem, zależy wyłącznie od nas, ludzi którym się chce.

Trzymajcie się ciepło i pamiętajcie, że #GorzówToMy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *