Coworking – pomysł na integrację zdolnych i kreatywnych

Czy nowoczesne Centrum Coworkingowe  w Gorzowie jest potrzebne? My uważamy, że jest niezbędne, a wręcz koniecznie.

Wielu zdolnych, wyjeżdża z Gorzowa, bo nie widzi w nim przyszłości dla siebie. „Tu nie ma rozwoju, nie ma też perspektyw na przyzwoicie płatną i ciekawą pracę, tu nie ma nic nowoczesnego, nie ma prawie żadnych atrakcji, fajnych lokali.  Gorzów to miasto emerytów, na pewno tu nie wrócę, na pewno stąd wyjadę.”

Jako #GorzówToMy mamy już plany i będziemy systematycznie budować, zintegrowaną społeczność,  młodych, kreatywnych i ambitnych ludzi, którzy chcą działać, rozwijać swój potencjał, a co najważniejsze, posiadają niezbędną do własnego postępu energię.

 

Zacznijmy od prostej definicji – czym jest Coworking?

Coworking to ogólnie temat ujmując „praca razem”, czyli współdzielenie przestrzeni biurowej przez małe, średnie firmy i freelancerów. Centrum coworkingowe to duża pracowania, komfortowe pomieszczenie w którym możliwa jest praca indywidualna i grupowa, niezrzeszonych ze sobą osób. To również, a może przede wszystkim,  społeczność która ułatwia wyrwanie się z izolacji społecznej, osób pracujących samodzielnie.

Dziś ludzie kreatywni, twórczy, stawiają na aktywność zawodową która daje im rozwój, ale nie mniej ważna, dla wielu z nich, jest praca w przyjemnych i komfortowych warunkach.  Takie i sporo innych możliwości, daje właśnie centrum coworkingowe.

Praca w takim miejscu pozwala poczuć się raźniej, daje szansę, osobom stale pracującym samotnie we własnych czterech ścianach,  na „wyjście z domu do ludzi”. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest opcja wymiany informacji z nowo poznanymi ludźmi z branż pokrewnych, czy nabycia wiedzy z nieznanego dotąd obszaru. Współdziałanie umożliwia podniesienie kwalifikacji bez ponoszenia kosztów, co finalnie może w znacznym stopniu pomóc w rozwinięciu własnego biznesu. W trakcie pracy, lub przerwy, można poznać potencjalnego inwestora, partnera biznesowego, zleceniodawcę, czy kumpla lub kumpelkę 🙂

Kolejnym argumentem  za, jest możliwość oddzielenia pracy zawodowej, od życia rodzinnego i domowego.

Pomysł takich miejsc pracy zbiorowej świetnie przyjął się na zachodzie, skąd śmiało i z powodzeniem wkroczył do dużych polskich miast. Mniejsze miejscowości w Polsce, również zaczęły dostrzegać wartość takich rozwiązań i powoli przekonują się i wdrażają przestrzenie coworkingowe na swoim obszarze. Miasteczka uniwersyteckie tworzą podobnie działające centra, dla absolwentów rozpoczynających działalność zawodową.

Jak to działa w praktyce? Bardzo prosto.

Abonament za miesięczny wynajem biurka to ceny w przedziale od 250 do 500 złotych. Czasami można wynająć nieco taniej, ale z ograniczeniem liczby godzin w miesiącu.

Godzina przy biurku kosztuje od 5 do 15 zł, pełna jednorazowa dniówka to koszt w przedziale od 25 do 50 złotych.

Przed podpisaniem umowy abonamentowej na miesiąc, warto sprawdzić godziny otwarcia centrum i dni w jakich będzie zamknięte.

Z dodatkowych możliwości jakie daje korzystanie z biura coworkingowego, to opcja wynajęcia całego biura z recepcją i obsługą. Oprócz tego  można wynająć salę konferencyjna, salę mutimedialną czy gabinet psychologiczny.

Gorzów ma potencjał, wykorzystajmy go, bo to możliwe. Działając razem, możemy zrobić wiele i zrobimy to 🙂

Przykładowe zdjęcia jak wygląda takie centrum:

zdjęcia z pinterestu

Tagi z historii
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *