Sprzątanie Miejskie 17.03 2019. Podsumowanie udanej akcji :)

 

Hej, dochodzimy do siebie, bo zmęczenie jest spore. Cudowny dzień, konstruktywny i spędzony w zacnym towarzystwie – endorfiny wypełniły nas po brzegi :). Co ważne wykonaliśmy mały kroczek w kierunku zmiany stanu obecnego, który jak widzieliście dziś w małym fragmencie, jest jaki jest. Działania są niezbędne, aby było po prostu przyjemniej.
Padały pytania o kolejne sprzątania: myślę, że Sady wymagają jeszcze jednej zorganizowanej akcji – właśnie 7 kwietnia. Wiele zostało dziś zebrane, ale wiele zostało do zebrania. Cała strefa z boku i za pawilonem Meble Bodzio, tereny za kupcem + to miejsce gdzie byliśmy dziś. 100 osób ogranie ten teren w 2-3 godziny. Warto byłoby zmobilizować lokalnych mieszkańców, aby pomogli w akcji. Napiszcie czy powtórka na Sadach jest możliwa? My jesteśmy na tak .
 
28 kwietnia zaatakujemy Piaski
Padł też pomysł, aby stworzyć ekipy w różnych rejonach miasta i wyznaczyć akcję jako akcję sprzątania całego miasta – piszcie również o tym co myślicie, temat na pewno jest do przegadania.
 
Terenów do ogarnięcia jest sporo, dlatego dla tych którzy chcieli być dziś, a im się nie udało, mówimy nic się nie stało i już teraz zapraszamy na kolejne akcje.
Co istotne – samo sprzątanie to jedno, dodatkową wartością jest kontakt z innymi ludźmi (na świeżym powietrzu) którym zależy, którzy czują, że ma to sens. Leżenie na kanapie przy pączku i serialu jest może i fajne, ale raz na 2 -3 tygodnie można zrobić sobie przerwę i dołączyć do nas – dla siebie, dla ruchu, dla zdrowia, dla zginania się, dla kontaktu z innymi osobami w realu, dla poprawy ekosystemu, dla miasta, dla dzieci, dla nowych znajomości, dla relacji … tak można długo 🙂
Czas spędzamy z innymi ludźmi, bez telewizora czy gapienia się w ekran, chodzenie po galeriach – to można robić praktycznie codziennie. Czy 3 godziny w miesiącu to dużo? Dla nas na pewno nie 😉
 
Śmieci jest pełno i one nie znikają, zmieniają tylko miejsce. Ilość tego co jest co tydzień wywożona z Gorzowa, jest zatrważająca. Czas na prawdziwą edukację, na działania które poprawią nie tylko nasze domy, ale i ich otoczenie. Redukcja śmieci, a potem ich segregacja to konieczność i nasz obowiązek. Już teraz płacimy za śmieci krocie, a szans na to aby było taniej nie ma. To był wyczerpujący, ale niezwykle pozytywny dzień. Cudownie, że się pojawiliście, to daje nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone, że działanie ponad osobiste korzyści ponad podziałami jest możliwe. Religia, przynależność polityczna, czy poglądy nie mają znaczenia, liczy się problem i sposób na rozwiązanie go, bez zbędnego gadulstwa, czy dyskusji, co i jak zrobić. Proste tematy, należy załatwiać prosto, a kiedy poczujemy, że możemy zrobić więcej i lepiej – po prostu zrobimy to 😉 Miłego wieczoru, dnia i nocy!

 

 

Filmik ukazujący cześć akcji:

 

 

Tagi z historii
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *